پیگیری مستثنی شدن قضات بازنشسته از رعایت سقف حقوق

معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی از پیگیری های برای مستثنی شدن قضات بازنشسته از رعایت سقف حقوق خبر داد.
پیگیری مستثنی شدن قضات بازنشسته از رعایت سقف حقوق
میرهادی قره سید رومیانی (معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی) گفت: هیات وزیران در اجرای نص صریح ماده 76 قانون مدیریت خدمات کشوری هر سال ضمن اعلام ضریب افزایش حقوق کارکنان شاغل و بازنشسته، مبلغ سقف حداکثر حقوق آنان را هم تعیین می‌کند. در همین راستا و به موجب ماده(2) تصویب نامه شماره 3707/ت/57504/هـ  مورخ 20/1/1399 راجع به آیین‌نامه اجرایی بندهای (الف) و (ب) تبصره 12 قانون بودجه عمومی سال 1399 کشور سقفی را تعیین کرده و حسب تبصره ذیل همان ماده اعضای هیات علمی از شمول سقف یاده مستثنا اعلام شده‌اند.
وی افزود: بنابراین درحال حاضر سایر رسته‌های شغلی همچون قضات بازنشسته کشور مشمول رعایت سقف حداکثر موصوف می‌باشند.  
معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مطرح کرد: باتوجه به اهمیت موضوع و مطالبه‌ای که در این زمینه وجود داشت، پیگیری‌های لازم توسط مجموعه‌های مختلف صورت گرفت.
قره سید رومیانی عنوان کرد: با اهتمام و پیگیری جدی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزیر دادگستری و با دستور و مساعدت ریاست سازمان برنامه و بودجه کشور این موضوع مرتفع شد و در حال طی مراحل نهایی جهت ابلاغ است.
قره سید رومیانی در پایان خاطرنشان کرد: انشاالله با همت مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری پیگیر حل مشکلات و دغدغه‌ها هستیم.
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۲۲:۵۷
کد خبر : ۲۰۲,۸۸۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید